В края на всяка година винаги излизат интересни статистики. Днес ще се спра на мобилните приложения и тяхната ползваемост в световен мащаб за 2016. година. За мен данните са интересни и дори изненадващи, а не мога да кажа, че не са полезни и не ми дават идеи.
Ето ги и тях:
- Потребителите прекарват 90% от времето си в мобилни приложения, за сметка на мобилните уебсайтове.
- Потребителите свалят средно 8.8 приложения на месец, като инсталирането на приложения е с ръст от 5% на годишна база.
- През май, 2016 г. средната цена на инсталация на мобилно приложение на Android е била $2.33 (което е ръст от 93% на годишна база) и $1.46 на iOS (което е спад от 3%).
- 25% от инсталираните приложения никога не са използвани.
- 26% от приложенията, които са инсталирани са използвани само веднъж.
- (Само) 51% от компаниите измерват ангажираността на потребителите и възвръщаемостта на инвестицията (ROI) за мобилни приложения.
- Удовлетворението от пазаруването през мобилно приложение е ниско: 45% от потребителите са разочаровани от опита си, в сравнение с 47%, които нямат положителен опит с пазаруването през уеб.
- Средно едно Android приложение губи по 77% от дневно активните си потребители през първите три дни от инсталацията и 90% през първите 30 дни.
- От тези, които спират да използват приложения, 30% биха използвали отново приложението, ако им бъде предложена отстъпка, а 24% – при условие, че получат ексклузивно или бонус съдържание.
- 78% от команиите използва платени канали, за повече сваляния на приложенията им.
Какво е Вашето мнение? Полезни ли бяха тези данни за Вас и бихте ли ги използвали в своя или бизнеса на клиентите си? Можете да споделите мнение в коментарите.